Přejít na hlavní obsah

Náš příběh

Kdo jsme? Jsme Vest – největší rodinná firma v oboru slaného pečiva v ČR. Ale stejně jako se preclík sám neupeče, tak ani my jsme se nestali lídrem na trhu ze dne na den. Na tuto pozici nás během více než 25 let dostaly poctivá práce, inovativní přístup a poslání zpříjemňovat lidem jejich pohodové chvíle díky našim produktům.

Pohodlně se usaďte, otevřete si sáček našich slaných křupavých dobrot a přečtěte si příběh značky VEST.

  • Tyčinková vůně dnes již legendárních Vestek se poprvé linula Bohuslavicemi u Zlína z rodinného domku, jehož přízemí jsme přestavěli na malou výrobnu s linkou na pečení slaných tyčinek. To se psal rok 1996. Lidé z širého okolí si pochvalovali „Večerkovy slané tyčinky“, a právě z tohoto sousloví vznikl i název celé značky VEST.
  • Solené i sýrové tyčinky časem doplnily preclíky, krekry, mixy, tyčinky široké i zatočené – zkrátka slané pečivo různých tvarů a s různými příchutěmi, na jaké si jen vzpomenete. A jelikož naši zákazníci rádi ochutnávají něco nového, tak i v současnosti pracujeme na vývoji nových výrobků, a to jak ve spolupráci s americkými technology, tak i se studenty Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Držíme také krok se současnými trendy a naší vizí je vyrábět všechny produkty bez palmového oleje.
  • Během let jsme také vybudovali novou výrobní halu ve Zlíně-Loukách, odkud naše slané dobroty značky VEST i speciální zakázky pro privátní značky expedujeme nejen po České republice, ale i do zahraničí. Spolupracujeme jak s velkými mezinárodními řetězci, tak i s menšími obchodními sítěmi.
  • O bezpečnosti a nezávadnosti námi vyráběných potravin svědčí mezinárodní certifikát IFS na Vyšší úrovni.  Výroba má zavedený systém analýzy rizika HACCP a některé z našich výrobků jsou oceněny českou národní značkou kvality Klasa.
Už máte zalistované slané dobroty značky VEST, které se tradičně těší velké oblibě spotřebitelů? Neváhejte, ozvěte se nám a upečme to spolu!

Střípky z historie značky VEST

Od cukrovinek k tyčinkám

1991

Ještě před vznikem značky VEST jsme nabírali zkušenosti s obchodní činností v oblasti cukrovinek. S nadsázkou řečeno, ze sladkého nás časem začaly bolet zuby, a tak jsme přestoupili na druhý břeh a začali jsme vyrábět slané pečivo.

Tak trochu jiné Vánoce

1996

V začátcích se na výrobě slaného pečiva podílelo jen několik členů naší rodiny. První Vánoce nás překvapilo nečekané množství objednávek, kvůli nimž jsme se tentokrát na pohádky nedívali při pojídání cukroví u stromečku, ale při balení tyčinek u výrobní linky.

Všude dobře, ve Zlíně nejlépe

2000

Výroba v přízemí rodinného domu a na přilehlé zahradě měla své kouzlo, ale ohledně kapacit na tom už byla hůře. Protože naše slané dobroty chutnaly lidem čím dál víc, museli jsme najít nové, větší prostory. Domov pro naše slané pečivo jsme nakonec našli ve Zlíně-Loukách.

Začínáme dobývat svět

2004

Dalším přelomovým rokem byl rok 2004, kdy byl ve výrobě zaveden a certifikován systém analýzy rizika HACCP, který je zárukou kvality našich výrobků. Kromě toho se nám podařil i průlom v oblasti exportu – naše slané dobroty jsme poprvé vyvezli do zahraničí, konkrétně do Itálie. A v současnosti už vyvážíme téměř do celého světa!

Tyhle tyčinky jsou prostě Prima!

2010

V oblasti slaného pečiva je velká konkurence. Proto jsme velmi hrdí na fakt, že od roku 2010 až do současnosti jsme jediným výrobcem na českém i slovenském trhu, který umí vyrobit zatočené tyčinky charakteristické svou křehkostí a lahodnou chutí.

Jde to i bez palmového oleje

2016

V roce, v němž jsme oslavili 20 let od upečení prvních slaných tyčinek, jsme se odhodlali ke změně, po níž volali zákazníci – poprvé jsme na trh představili slané pečivo značky VEST bez palmového oleje. Oním přelomovým výrobkem byly Chilli tyčinky, které vynikají svou lehce pálivou chutí.

Inovujeme, přistavujeme, plánujeme

2019

Neusínáme na vavřínech. Náš výrobní areál jsme rozšířili o další moderní halu, spustili jsme novou špičkovou automatickou linku na preclíky a představili jsme hned několik novinek – inovativní Preclíky s miličkou, poctivé tyčinky Vestky XL nebo křupavé a tenké Precle.

A co bude dál?

2019 - ?

A jaký je výhled do dalších let? Už teď vymýšlíme, čím v příštích letech ohromíme naše zákazníky i odběratele. V jednom máme ale jasno: ať budeme vyrábět trvanlivé slané pečivo různých tvarů a příchutí, tak značka VEST bude i nadále zárukou vysoké kvality a poctivé práce. To je klíčové k tomu, abychom mohli naplnit naše poslání – přinášet lidem „slanou radost“ prostřednictvím našich produktů.

Nahoru