Home / O firmě

O firmě

o-firme

Vest – český výrobce trvanlivého slaného pečiva

HISTORIE

Rodinná firma VEST vznikla v roce 1991. Výrobu slaných tyčinek zahájila v roce 1996, kdy zprovoznila svoji první výrobní linku v Bohuslavicích u Zlína. Název firmy byl vytvořen zkratkou z příjmení a názvu prvního výrobku Vest = Večerkovy slané tyčinky. Prvním výrobním sotimentem byly tyčinky slané v sáčku 43g a v již tehdy populární papírové krabičce (šestihran) 150g. Spotřebitelé si tyčinky rychle oblíbili a tak se hledaly nové prostory pro rozšíření výroby. Do nového výrobního areálu na okraji města Zlína se firma přestěhovala v roce 2000. Výrobní program se postupně rozšířil o preclíky, krekry různých tvarů a příchutí, ochucené tyčinky. V roce 2011 firma svůj výrobní závod rozšířila do současné podoby a doplnila tak sortiment o úplně nové produkty z listového těsta. Od 1.2.2015 se výhradním distributorem výrobků výrobce Jana Večerková – VEST stala společnost VEST spol. s r.o.

firma1

NAŠE PŘEDNOSTI

Jsme od začátku ryze česká rodinná firma bez zahraniční účasti. Ve zlínském regionu zajišťujeme práci pro cca 50 osob.

Kvalita – při výrobě využíváme suroviny z České republiky, ale i ze zemí EU. Výroba má zavedený systém HACCP a od února 2011 certifikaci dle standardu IFS.
Zkušenosti – máme více než dvacetileté zkušenosti s vývojem, výrobou a prodejem slaného pečiva.
Flexibilita – dokážeme rychle reagovat na požadavky našich zákazníků

 

 

VÝROBA

Disponujeme moderním výrobním zařízením od firem HAAS Hecrona, Laser S.r.l., Hastamat, Multivac, Rademaker a MIWE. Výrobní technologie jsou plně automatické, zahrnují dávkování a míchání těsta, tvarování, pečení a nakonec zabalení výrobků do barevně potištěných sáčků nebo velmi žádaných plastových vaniček.

Od začátku roku 2014 balíme na nové lince od firmy Hastamat do sáčků se skládaným dnem a zažehlenými bočními hranami. Obal tak drží lépe svůj tvar a je celkově atraktivnější (např. Quadro mix).

V průběhu roku 2015 jsme díky dotacím výrazně investovali do technologií pro automatizované plnění a balení. Pořízeny tak byly další baličky, váhy a jiná pomocná zařízení od firem Multivac, Ishida, Fanuc a Hastamat.

 firma3
 video z naší výroby